Reklama

Nożownik z Winograd aresztowany na 3 miesiące. "Wskazał miejsce, gdzie porzucił nóż"

Mężczyzna podejrzany jest o zamordowanie swojego znajomego na przystanku autobusowym na al. Solidarności.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu na przystanku autobusowym przy al. Solidarności w Poznaniu. Jak ustalono, w tym dniu pomiędzy nim a 29 letnim Denisem H. doszło do kłótni. Znajdujący się pod wpływem alkoholu sprawca w pewnym momencie zadał pokrzywdzonemu trzy ciosy nożem kuchennym w klatkę piersiową. Zraniony mężczyzna zmarł, mimo przeprowadzonej natychmiast reanimacji. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia porzucając po drodze narzędzie przestępstwa. W wyniku szybkiej akcji policji podejrzanego zatrzymano jeszcze tego samego dnia - relacjonuje prok. Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Jak już informowaliśmy jeszcze w niedzielę wieczorem Denisowi H. policjanci postawili zarzut zabójstwa. W poniedziałek 29-latek został przesłuchany w prokuraturze, gdzie zarzut został podtrzymany. Denisowi H. został przedstawiony zarzut dokonania zabójstwa z zamiarem bezpośrednim. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, opisał okoliczności jego popełnienia i wskazał miejsce, gdzie porzucił nóż. Został on odnaleziony podczas wizji lokalnej - dodaje prokurator Smętkowski.

Prokuratura wnioskowała też o areszt dla Denisa H. Dziś mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro