Reklama

Ks. Czesław Ksoń bez swojej ulicy w Poznaniu: był współpracownikiem SB?

fot. Google Street View

Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni mieli decydować m.in. o nazwaniu ulicy na Grunwaldzie imieniem ks. Czesława Ksonia.

- Nazwanie imieniem ks. Czesława Ksonia drogi wewnętrznej położonej w rejonie ulicy Promienistej i parku ks. Józefa Jasińskiego następuje z inicjatywy społecznej - czytamy w uzasadnieniu, które miało zostać odczytane na sesji. Pozytywną opinię w sprawie nazwy wydały m.in. Rada Osiedla Grunwald Południe oraz Komisja Kultury i Nauki Rady Miasta Poznania.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA


Ostatecznie radni nie dyskutowali na ten temat. Punkt dotyczący uchwały został wycofany z obrad. Powód? Podejrzenie, że ksiądz mógł współpracować ze Służbą Bezpieczeństwa jako TW Czech. Informacje na ten temat mają się znajdować w katalogach Instytutu Pamięci Narodowej.

Urzędnicy mają teraz sprawdzić życiorys księdza. Czesław Ksoń stworzył parafię pw. Świętej Rodziny w Poznaniu, był jej pierwszym proboszczem. Zmarł w 2008 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro