Reklama
Reklama

Ponad 650 nowych mieszkań ma powstać na Naramowicach

Inwestycję będzie prowadzić Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa na swoim terenie w rejonie skrzyżowania ulic Boranta i Rubież.

PSM chce wybudować mieszkania na terenie byłej bazy budowlano-remontowej. Od lat teren stoi nieużywany i powoduje straty dla spółdzielni. Znaleziono więc sposób, by nieruchomość zagospodarować.

Na powierzchni około 36 tysięcy metrów kwadratowych może powstać ponad 650 mieszkań w 12 budynkach. Dodatkowo zaplanowano ponad 270 miejsc parkingowych naziemnych, 600 na parkingu wielopoziomowym oraz 120 w garażach podziemnych. Teren zostanie zagospodarowany - pojawią się tutaj m.in. place zabaw czy boisko do siatkówki i koszykówki.

Zastępca prezesa PSM, Michał Tokłowicz w rozmowie z mieszkanialokatorskie.pl przyznaje, że w pierwszym etapie inwestycji ma powstać 90 mieszkań. Zarząd spółdzielni ma już zgodę na zaciągnięcie kredytu budowlanego na ten cel w wysokości 20 milionów złotych. Mają to być mieszkania dostępne dla osób, które nie mają szans na staranie się o kredyt hipoteczny. Lokatorzy będą spłacać w czynszu kredyt zaciągnięty przez spółdzielnię.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro