Reklama
Reklama

Ponad 650 nowych mieszkań ma powstać na Naramowicach

Inwestycję będzie prowadzić Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa na swoim terenie w rejonie skrzyżowania ulic Boranta i Rubież.

PSM chce wybudować mieszkania na terenie byłej bazy budowlano-remontowej. Od lat teren stoi nieużywany i powoduje straty dla spółdzielni. Znaleziono więc sposób, by nieruchomość zagospodarować.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Na powierzchni około 36 tysięcy metrów kwadratowych może powstać ponad 650 mieszkań w 12 budynkach. Dodatkowo zaplanowano ponad 270 miejsc parkingowych naziemnych, 600 na parkingu wielopoziomowym oraz 120 w garażach podziemnych. Teren zostanie zagospodarowany - pojawią się tutaj m.in. place zabaw czy boisko do siatkówki i koszykówki.

Zastępca prezesa PSM, Michał Tokłowicz w rozmowie z mieszkanialokatorskie.pl przyznaje, że w pierwszym etapie inwestycji ma powstać 90 mieszkań. Zarząd spółdzielni ma już zgodę na zaciągnięcie kredytu budowlanego na ten cel w wysokości 20 milionów złotych. Mają to być mieszkania dostępne dla osób, które nie mają szans na staranie się o kredyt hipoteczny. Lokatorzy będą spłacać w czynszu kredyt zaciągnięty przez spółdzielnię.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
19.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro