Reklama
Reklama

Zabytkowy budynek na Jeżycach zostanie wyremontowany

fot. ZKZL

Właśnie ogłoszony został przetarg na realizację modernizacji budynku przy ulicy Jeżyckiej.

Modernizacja zabytkowego budynku przy ulicy Jeżyckiej w Poznaniu będzie możliwa dzięki dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa mieszkaniowego. Tym razem otrzymamy wsparcie z Funduszu Dopłat przeznaczone nie na budowę nowych "M", a na przebudowę budynku mieszkalnego. Podpisana z BGK umowa dotyczy 45 - procentowej dopłaty do modernizacji kamienicy położonej przy ul. Jeżyckiej 6. Maksymalna kwota dotacji wyniesie ponad 1,3 miliona złotych - informuje Magdalena Gościńska z ZKZL.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Ogłoszony został właśnie przetarg na wybór wykonawcy prac w budynku na Jeżycach. Projekt przewiduje pełną rewitalizację zabytkowego budynku z tzw. muru pruskiego. Od wzmocnienia konstrukcji szkieletu drewnianego, osuszenia i izolacji fundamentów, wymiany wszystkich instalacji, naprawy lub wymiany podłóg, okien i drzwi po remont dachu i podłączenie budynku do miejskiej sieci cieplnej - dodaje.

Dzięki wsparciu ze środków Funduszu Dopłat już wcześniej na konto ZKZL wpłynęły dotacje na budowę nowych mieszkań komunalnych przy ul. Bolka, ul. abp. W. Dymka i na Zawadach. W sumie ponad 10 milionów złotych. możliwa jest też inwestycja na Darzyborze, gdzie trwa budowa osiedla socjalnego.

To nie wszystko. Złożyliśmy już wniosek o wsparcie kolejnej naszej inwestycji, czyli budowy osiedla komunalnego przy ul. Darzyborskiej, gdzie planujemy wybudować ponad 250 mieszkań. W przygotowaniu są wnioski o dofinansowanie kolejnych przedsięwzięć inwestycyjnych - rewitalizacji budynku przy ul. Knapowskiego oraz budowy nowych "M" przy ul. Hulewiczów i ul. Opolskiej - kończy Gościńska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro