Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 16
Reklama

Wielkopolska: do tej pory odnotowano dwa incydenty wyborcze

j
niedziela, 26.05.2019 r.
godz. 15.15
j | niedziela, 26.05.2019 r., godz. 15.15
Wielkopolska: do tej pory odnotowano dwa incydenty wyborcze
Zdjęcie ilustracyjne - fot. archiwum

Do naruszenia ciszy wyborczej doszło w powiecie wągrowieckim i w Poznaniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
29°C 1014 hPa

Oba incydenty odnotowano w sobotę. Na terenie powiatu wągrowieckiego uszkodzony został baner wyborczy jednego z kandydatów wywieszony na płocie prywatnej posesji – mówi podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji. Do tej pory nie ustalono sprawcy - dodaje. Kolejne zgłoszenie mieliśmy w Poznaniu. Na jednym z portali społecznościowych miał zostać opublikowany sondaż wyborczy – mówi podinsp. Liszczyńska. Sprawa wyjaśniana jest przez policjantów – kończy. 

Przypominamy. Cisza wyborcza obowiązuje od północy z piątku na sobotę do niedzieli do godz.21. Ciszę wyborczą narusza każdy element czynnej agitacji wyborczej czyli np. publicznego nakłaniania do głosowania w określony sposób. Zabronione jest także aktywne promowanie kandydujących osób czy konkretnego ugrupowania, również w sieci. Za złamanie ciszy wyborczej może grozić nawet 1 mln zł grzywny.

AKTUALIZACJA
niedziela, 26.05.2019 r.,
godz. 18.30

AKTUALIZACJA | niedziela, 26.05.2019 r., godz. 18.30

Do incydentu podczas głosowania doszło w jednej z poznańskich komisji wyborczych przy ul. Hangarowej. Część mieszkańców, która przyszła zagłosować nie znalazła na liście swojego nazwiska. Okazało się, że nazwiska powinny się znajdować na brakującej kartce, która musiała raz jeszcze zostać przez komisarzy wydrukowana i przywieziona. Problem szybko udało się rozwiązać i wszyscy mieszkańcy mogli oddać swój głos, dzięki czemu głosowanie nie będzie przedłużone.

Reklama