Reklama

Ulice Ostrów Tumski i Panny Marii zamknięte dla ruchu. Odbędzie się festyn rodzinny

fot. Halina P.
fot. Halina P.

Festyn organizowany jest w ramach Poznańskich Dni Rodziny.

Festyn Rodzinny pn. Poznań dla Zdrowia i Rodziny "Bądźmy Razem" rozpocznie się dziś o godzinie 13:20 (po mszy św. w katedrze o godzinie 12:15) i potrwa do 19:00. Organizowany jest przez Miasto Poznań i Caritas w ramach Poznańskich Dni Rodziny.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Podczas imprezy poznaniacy będą mieli okazję odwiedzić Alejkę Zdrowia, gdzie przygotowano dla nich stoiska z ofertą medyczną, w której będą mogli m.in. wykonać bezpłatne badania profilaktyczne takie jak: mammografia, densytometria, badanie słuchu, poziomu glukozy, cholesterolu oraz pomiar ciśnienia, jak również skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów (kardiolog, internista, dermatolog, dietetyk, fizjoterapeuta). W ramach profilaktyki zdrowia będzie też można zapoznać się z techniką udzielania pierwszej pomocy dla dorosłych i dla dzieci - informuje Paweł Pomin, Caritas Poznań.

Dla uczestniczących w festynie dzieci organizatorzy przygotowali upominki ufundowane przez "Biedronkę" oraz wiele festynowych atrakcji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku również zadbano o bogatą ofertę rozrywkowo-rekreacyjną: liczne gry i zabawy, konkursy z nagrodami oraz wielką loterię fantową Caritas. Główną gwiazdą na festynowej scenie będzie zespół muzyczny "Rock and Fire" - dodaje.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli prezydent Poznania Jacek i metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

W związku zorganizacją festynu od godz. 6:00 ul. Ostrów Tumski wraz zul. Panny Marii będą zamknięte dla ruchu pojazdów - informuje ZDM i dodaje, że już od północy obowiązuje w tym miejscu zakaz zatrzymywania się.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro