Reklama
Reklama

Na poznańskie ulice powrócił specjalny patrol. Zajmuje się dbaniem o czystość

fot. ZDM
fot. ZDM

Od drugiej połowy maja na poznańskich ulicach można spotkać "pogotowie czystości".

Ma on pomóc w utrzymaniu czystości Starego Miasta, czyli najczęściej odwiedzanej przez turystów części miasta. Wspomaga on również dozorców poszczególnych nieruchomości.

- Patrol działa na ulicach położonych w okolicach Starego Rynku oraz ulicy Półwiejskiej. W tym roku zakres prac został zwiększony o przejazd placem Wolności i ulicą Gwarną oraz Świętym Marcinem. Dodatkowo patrol monitorować będzie Wartostradę na odcinku od mostu św. Rocha do mostu Chrobrego. Kolejną zmianą jest zastąpienie jednego patrolu na rowerze patrolem pieszym. Będzie się on poruszał po Starym Rynku i okolicznych uliczkach - informuje Zarząd Dróg Miejskich.
Patrol pracuje w systemie dwuzmianowym przez siedem dni w tygodniu, także w święta. W weekendy sprzątanie trwa również w godzinach wieczornych.
- Objazdy regularne odbywają się w soboty, niedziele i poniedziałki - pierwsza zmiana w godzinach 5:00-12:30, druga zmiana w godzinach 14:30-22:00. We wtorki, środy, czwartki i piątki w godzinach 6:00-13:30 i 14:00-21:30. Dodatkowo patrol podejmuje działania interwencyjne (po otrzymaniu zgłoszenia) w piątki, soboty i niedziele pomiędzy godziną 22:00 a 2:00 - przypomina ZDM.

Patrol będzie pojawiać się na poznańskich ulicach do końca października.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro