Reklama
Reklama

Maciej Gajos trafił do Lechii Gdańsk. Ten sam klub zwolnił Rafała Janickiego

Maciej Gajos | fot. Roger Gorączniak

Trwają ruchy transferowe w klubach Lotto Ekstraklasy.

Od kilku tygodni było wiadomo, że Lecha Poznań opuści Maciej Gajos. Pomocnik trafił do Kolejorza w 2015 roku. Kosztował wówczas 500 tysięcy euro i wydawało się, że klub może na nim jeszcze zarobić.
Tak się nie stało i Lech poinformował, że piłkarz opuści klub po wygaśnięciu umowy. Gajos mógł swobodnie negocjować z nowymi pracodawcami i doszedł już do porozumienia z Lechią Gdańsk. Biorąc pod uwagę tylko sezon 2018/19 zawodnik zalicza sportowy awans: zespół Piotra Stokowca zdobył Puchar Polski, zajął trzecie miejsce w lidze i czekają go eliminacje do Ligi Europy.
Gajos podpisał z Lechią umowę ważną przez najbliższe 3 sezony, z kolei Rafał Janicki rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt, który wiązał go z Gdańskim klubem do czerwca 2020 roku. Środkowy obrońca ostatnie dwa lata spędził na wypożyczeniu w Lechu, ale w Kolejorzu nie widzieli już dla niego miejsca i do podobnego wniosku doszedł Piotr Stokowiec. Na razie nie wiadomo gdzie trafi niespełna 27-letni obrońca.

Gajos rozegrał w Lechu 151 spotkań, zdobył 18 bramek i zanotował 10 asyst. Janicki 53 razy przywdziewał trykot Kolejorza.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro