Reklama
Reklama

Kamper Grand California z Wielkopolski podbije Europę?

fot. VW Poznań

Zakład Volkswagen we Wrześni rozpoczął seryjną produkcję modelu Grand California.

Jak informuje Volkswagen Poznań, w związku z produkcją samochodu z zabudową turystyczną, zatrudniono dodatkowo 160 pracowników i utworzono dedykowaną linię montażową. Auto jest produkowane w dwóch wersjach - z panoramicznym dachem i dodatkowym łóżkiem dziecięcym oraz z wysokim dachem. Auta wyposażone są m.in. w kuchnię z kuchenką gazową, zlewozmywakiem i lodówką, ogrzewanie wnętrza i podgrzewanie wody, łazienkę z prysznicem i toaletą oraz zbiornik na czystą i brudną wodę.

Rocznie we Wrześni produkowanych ma być prawie 3500 samochodów tego modelu. Będą trafiać głównie na europejski rynek - do Niemiec, Szwajcarii, Francji, Holandii, Włoch, Portugalii czy Wielkiej Brytanii. Wrzesiński zakład jest jedynym na świecie produkującym Grand Californię. Cena netto najtańszego modelu to 217 tysięcy złotych.

We Wrześni powstaje głównie model VW Crafter. W Poznaniu Volkswagen produkuje natomiast modele Caddy i Transporter. Dziennie we wszystkich zakładach (w Poznaniu i Wrześni) produkuje się 1170 samochodów. Spółka zatrudnia w Wielkopolsce 11 000 osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
20℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro