Reklama

Wielkopolanie nie płacą OC? Są wśród najbardziej zadłużonych

fot. Grzegorz Paciejuk / freeimages.com
fot. Grzegorz Paciejuk / freeimages.com

Z danych Krajowego Rejestru Długów wynika, że mieszkańcy naszego województwa zalegają z zapłatą 16,4 mln złotych.

Jak informuje KRD, Polacy zalegają firmom ubezpieczeniowym łącznie 160 milionów złotych. Najwięcej długów mają mieszkańcy Mazowsza - ponad 25 mln złotych. Na drugim miejscu znaleźli się Ślązacy (17 mln zł), a na trzecim Wielkopolanie z wynikiem 16,4 mln zł. Absolutnym rekordzistą jest mieszkaniec Podkarpacia, którego ubezpieczeniowy dług wynosi 665 tysięcy złotych.

141 tysięcy Polaków nie płaci składek z zawartych umów ubezpieczenia. Średni dług to 1132 złote. Chodzi głównie o nieopłacanie polis ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Zdecydowanie mniej spraw dotyczy autocasco, polis na życie czy ubezpieczenia nieruchomości. Większość dłużników to mężczyźni - stanowią 3/4 wszystkich klientów zalegających z opłacaniem składek.

Okazuje się, że często przyczyną powstawania długu jest... brak wiedzy. Osoby zmieniające ubezpieczyciela auta nie wiedzą, że konieczna jest rezygnacja z poprzedniego ubezpieczenia. Jeśli się z niego nie rezygnuje, polisa przedłuża się automatycznie, a tym samym narastać zaczyna zadłużenie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro