Reklama
Reklama

Ksiądz skazany za molestowanie dziewczynek prowadzi modlitwy w Radiu Maryja

fot. elvis santana/freeimages.com
fot. elvis santana/freeimages.com

Na antenie Radia Maryja można usłyszeć księdza skazanego za pedofilię.

W materiale stacji TVN24 opisano przypadek Michała M., którego w 2004 roku skazano za molestowanie 6 dziewczynek w Tylawie (Podkarpacie). Mężczyzna nadal odprawa msze święte, prowadzi również audycje różańcowe w rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka.
W rozmowie z dziennikarzami M. przyznał m.in., że "pomagał się umyć" przebywającym w jego domu dziewczynkom. Według jednej z relacji ofiary były namawiane do wspólnej kąpieli w zmian za lepsze oceny z religii.
- Brał dzieci na kolana, wkładał ręce pod bluzkę i do majtek, dotykał piersi i krocza - pisał sąd w uzasadnieniu wyroku skazującego (2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat), od którego duchowny nigdy się nie odwołał.
W całej sprawie pojawia się wątek Stanisława Piotrowicza. Obecny poseł PiS w 2001 roku kierował prokuraturą w Krośnie, która umorzyła postępowanie w sprawie księdza. Wznowiono je dopiero kilka lat później po interwencji resortu sprawiedliwości. W rozmowie z reporterami "Czarno na białym" TVN24 ksiądz M. przekonywał, że poseł Piotrowicz do dzisiaj jest przekonany o niewinności skazanego.

Władze Radia Maryja nie odpowiedziały na pytania o przeszłość duchownego. Nie wiadomo również dlaczego nadal jest on aktywnym księdzem, skoro wytyczna kościelna Jana Pawła II z 2001 stanowczo wyklucza taką możliwość.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro