Reklama
Reklama

Zalane ulice w Lesznie: w godzinę spadło 16 mm deszczu

Tak było w czwartek w Poznaniu | fot. Konrad

Takie opady zanotowano około godziny 7.00 rano w środę.

Barbara Wrzesińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyjaśnia, że tak duże opady w krótkim czasie są niebezpieczne. - Gdyby takie opady były rozłożone w czasie, pewnie nic by się nie stało - mówi. Tymczasem Urząd Miasta Leszna od rana informuje, że po intensywnych opadach zamknięte do odwołania są fragment ulicy Gronowskiej, ulica Kameruńska oraz przejście podziemne przy szkole podstawowej nr 7. - Istniejąca sieć kanalizacji nie jest w stanie odebrać dzisiejszej ilości opadów - czytamy na oficjalnym portalu Leszna. W samym Lesznie od wczoraj spadło 35,5 mm deszczu.

Z prognoz wynika, że w całej Wielkopolsce w środę pojawiać się będą przelotne opady deszczu, mogą też wystąpić burze. Nie wydano jeszcze ostrzeżenia dla naszego regionu w tej sprawie, ale w prognozie zagrożeń już można przeczytać: "Prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu do 20 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h. Lokalnie opady gradu".

Fatalna sytuacja jest na południu kraju - w ciągu ostatniej doby w niektórych miejscowościach na terenie Małopolski i Podkarpacia spadło około 130 litrów deszczu na metr kwadratowy. Doszło do podtopień, wiele dróg jest zalanych i nieprzejezdnych. Niestety wciąż ma tam padać - sytuacja w najbliższych dniach się nie poprawi.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Masz dość upałów? Nie mamy dobrych wiadomości
31℃
20℃
Poziom opadów:
3.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.73g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro