Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 16
Reklama

Zalane ulice w Lesznie: w godzinę spadło 16 mm deszczu

kk
środa, 22.05.2019 r.
godz. 10.00
kk | środa, 22.05.2019 r., godz. 10.00
Zalane ulice w Lesznie: w godzinę spadło 16 mm deszczu
Tak było w czwartek w Poznaniu - fot. Konrad

Takie opady zanotowano około godziny 7.00 rano w środę.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
29°C 1014 hPa

Barbara Wrzesińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyjaśnia, że tak duże opady w krótkim czasie są niebezpieczne. - Gdyby takie opady były rozłożone w czasie, pewnie nic by się nie stało - mówi. Tymczasem Urząd Miasta Leszna od rana informuje, że po intensywnych opadach zamknięte do odwołania są fragment ulicy Gronowskiej, ulica Kameruńska oraz przejście podziemne przy szkole podstawowej nr 7. - Istniejąca sieć kanalizacji nie jest w stanie odebrać dzisiejszej ilości opadów - czytamy na oficjalnym portalu Leszna. W samym Lesznie od wczoraj spadło 35,5 mm deszczu.


Z prognoz wynika, że w całej Wielkopolsce w środę pojawiać się będą przelotne opady deszczu, mogą też wystąpić burze. Nie wydano jeszcze ostrzeżenia dla naszego regionu w tej sprawie, ale w prognozie zagrożeń już można przeczytać: „Prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu do 20 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h. Lokalnie opady gradu”.

Fatalna sytuacja jest na południu kraju - w ciągu ostatniej doby w niektórych miejscowościach na terenie Małopolski i Podkarpacia spadło około 130 litrów deszczu na metr kwadratowy. Doszło do podtopień, wiele dróg jest zalanych i nieprzejezdnych. Niestety wciąż ma tam padać - sytuacja w najbliższych dniach się nie poprawi.

Reklama