Reklama
Reklama

Z płonącego budynku dobiegały krzyki i wołanie o pomoc. Policjanci bez zastanowienia ruszyli na ratunek

fot. OSP KSRG Witaszyce

Dzięki szybkiej reakcji policjantów, którzy przebywali w tym miejscu po służbie całą rodzinę udało się uratować.

Do pożaru doszło w ubiegły piątek. Dzielnicowi z KPP w Jarocinie, będąc po służbie u jednego z kolegów zauważyli, że w pobliskim domu z poddasza wydobywa się dym. W budynku przebywały osoby i wołały o pomoc. Policjanci natychmiast ruszyli na ratunek.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Gdy dotarli na miejsce, sytuacja wyglądała bardzo dramatycznie. W budynku, w którym przebywało kilka osób, w tym dwoje dzieci i ich babcia, ogień opanował większość dachu . Funkcjonariusze: mł. asp. Tomasz Woelke, mł. asp. Marcin Andrzejewski, mł. asp. Piotr Bielawski, sierż. sztab. Marcin Kozłowski, asp. Bartosz Szymkowiak, asp. Paweł Kaczmarek i asp. Nikodem Hojak natychmiast pomogli będącej na miejscu kobiecie wyprowadzić z budynku przebywającą tam osobę a następnie zaopiekowali się dziećmi. Jeden z funkcjonariuszy zabezpieczył też psa - relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy policji w Jarocinie.

Policjanci wezwali też na miejsce straż pożarną i pogotowie. Sprawdzili też dokładnie wnętrze domu, by mieć pewność, że nikogo nie ma już w środku. Ponieważ z palącego się dachu na teren posesji spadały płonące elementy, mundurowi wyprowadzili z posesji znajdujące się tam pojazdy, by nie uległy one zniszczeniu. Policjanci, do czasu przyjazdu strażaków, zajęli się także przygotowaniem terenu do sprawnego i szybkiego przeprowadzenia akcji gaśniczej - dodaje asp. Zaworska.

Akcja na miejscu przebiegała bardzo dynamicznie. Jeden z funkcjonariuszy, posiadający uprawnienia ratownika medycznego, do czasu przyjazdu karetki miał pod kontrolą przede wszystkim osoby poszkodowane. Dzięki temu mógł sprawnie udzielić pomocy jednej z kobiet, która w wyniku emocji, zemdlała - kończy rzeczniczka jarocińskiej policji.

Na szczęście żadne z osób przebywających w budynku nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Akcja gaśnicza w tym miejscu trwała pięć godzin. Jak ustalono, przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro