Reklama
Reklama

Weekend w Poznaniu: 122 blokady na kołach aut, 32 odholowane pojazdy

fot. Straż miejska

Tylko w weekend poznańscy strażnicy miejscy przyjęli do realizacji 463 interwencje.

Najwięcej z nich dotyczyło, jak zawsze, nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. - Strażnicy wystawili blisko 200 wezwań i założyli 122 blokady kół. Kolejne 32 pojazdy, które blokowały ruch i zagrażały bezpieczeństwu, usunięto na parking strzeżony - wyjaśnia Przemysław Piwecki ze straży miejskiej. Większość z tych interwencji miała miejsce na terenie Starego Miasta - m.in. na ulicach Kościuszki, Taczaka, Rybaki, Mostowej, Kutrzeby czy Północnej. - Kierowcy nagminnie w strefach zamieszkania parkowali poza miejscami wyznaczonymi, na drogach objętych zakazem zatrzymywania się, na miejscach przeznaczonych dla autobusów turystycznych (al. Marcinkowskiego), a także na skrzyżowaniach - dodaje.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA


Ale interwencje dotyczyły nie tylko ruchu drogowego. 46 osób otrzymało mandat za spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych lub za zakłócanie porządku i spokoju publicznego. Trzy osoby musiały być przetransportowane do izby wytrzeźwień.

Na pomoc strażników w weekend mogły liczyć zwierzęta. Ich dotyczyło 40 zgłoszeń. - Najczęściej chodziło o zabłąkane psy lub ptaki, które uczyły się latać. Działania na rzecz ochrony środowiska to również reakcja na przypadki niszczenia zieleni. Najczęściej chodzi o samochody, które kierowcy parkują na trawnikach - takich interwencji strażnicy przeprowadzili 23 - kończy Piwecki.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW rozszerza ostrzeżenie o upale na całą Wielkopolskę
33℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro