Reklama
Reklama

Szkolny plakat z tęczą za bardzo kojarzy się z homoseksualizmem?

Podobny plakat przygotowany przez SP13 z Leszna | fot. FB Szkoły Postawowej nr 13 w Lesznie
Podobny plakat przygotowany przez SP13 z Leszna | fot. FB Szkoły Postawowej nr 13 w Lesznie

Nietypowa interwencja urzędniczki z Leszna.

O sprawie pisze we wtorek Gazeta Wyborcza. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Lesznie przygotowały plakat na miejski konkurs organizowany z okazji Dnia Dziecka. Widać na nim bawiące się dzieci. Tło plakatu stanowią kolorowe paski przypominające tęczę.

Bożena Moksiewicz, szefowa Biura do Spraw Uzależnień, zakwestionowała plakat. Dzieci miały przygotować inny plakat, bez tęczy. Powód? Trwająca obecnie w Lesznie dyskusja na temat deklaracji radnych PiS "Miasto wolne od ideologii LGBT". Moksiewicz przyznała, że obawiała się wciągnięcia dzieci w politykę. Sama dodała w rozmowie z GW, że "wyszło niefortunnie".

Plakat trafił na tablicę ogłoszeń w szkole, w której został przygotowany. Mieszkańcy Leszna zorganizowali też akcję malowania tęczy na rynku. Ostatecznie Urząd Miasta uznał, że w plakacie nie ma nic niestosownego i zakwalifikował pracę dzieci do udziału w konkursie.

W Lesznie cały czas trwa dyskusja na temat deklaracji "Miasto wolne od ideologii LGBT". Radni PiS chcą ją wprowadzić w mieście - dzięki niej w szkołach miałyby się nie odbywać np. wydarzenia takie jak spotkanie z Robertem Biedroniem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami IMGW. Również dla Poznania!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro