Reklama
Reklama

Szkolny plakat z tęczą za bardzo kojarzy się z homoseksualizmem?

Podobny plakat przygotowany przez SP13 z Leszna | fot. FB Szkoły Postawowej nr 13 w Lesznie

Nietypowa interwencja urzędniczki z Leszna.

O sprawie pisze we wtorek Gazeta Wyborcza. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Lesznie przygotowały plakat na miejski konkurs organizowany z okazji Dnia Dziecka. Widać na nim bawiące się dzieci. Tło plakatu stanowią kolorowe paski przypominające tęczę.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Bożena Moksiewicz, szefowa Biura do Spraw Uzależnień, zakwestionowała plakat. Dzieci miały przygotować inny plakat, bez tęczy. Powód? Trwająca obecnie w Lesznie dyskusja na temat deklaracji radnych PiS "Miasto wolne od ideologii LGBT". Moksiewicz przyznała, że obawiała się wciągnięcia dzieci w politykę. Sama dodała w rozmowie z GW, że "wyszło niefortunnie".

Plakat trafił na tablicę ogłoszeń w szkole, w której został przygotowany. Mieszkańcy Leszna zorganizowali też akcję malowania tęczy na rynku. Ostatecznie Urząd Miasta uznał, że w plakacie nie ma nic niestosownego i zakwalifikował pracę dzieci do udziału w konkursie.

W Lesznie cały czas trwa dyskusja na temat deklaracji "Miasto wolne od ideologii LGBT". Radni PiS chcą ją wprowadzić w mieście - dzięki niej w szkołach miałyby się nie odbywać np. wydarzenia takie jak spotkanie z Robertem Biedroniem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Obłoki srebrzyste nad Poznaniem
23℃
17℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro