Reklama

Dzień tańca

fot. Szymon
fot. Szymon

Prawie 160 młodych tancerzy wystąpiło we wtorek na deskach sceny Teatru Wielkiego. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Poznańska Szkoła Baletowa zorganizowała specjalny koncert, na który zaproszeni zostali uczniowie, rodzice, nauczyciele i absolwenci szkoły.

Od lat w poznańskiej szkole baletowej obchodzi się Międzynarodowy Dzień Tańca. Uczniowie szkoły co chyba nie jest dziwne święto obchodzą tańcem. Młode tancerki i młodzi tancerze pokazali widzom szereg tańców, od klasycznych takich jak polonez czy skoczna polka po te nowoczesne.

W sali Teatru Wielkiego wśród widzów zasiedli zarówno rodzice tancerzy jak i absolwenci szkoły baletowej, podglądając nowe talenty i wspominając ze wzruszeniem dawne lata szkolne.

Międzynarodowy Dzień Tańca ustanowiony w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI-UNESCO) obchodzony jest 29 kwietnia na pamiątkę urodzin Jean-Georges'a Noverre'a, wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
27.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro