Reklama
Reklama

Hala Arena: wnętrze obiektu ma zostać obniżone do poziomu -1

fot. PIM
fot. PIM

Międzynarodowe Targi Poznańskie, zarządca hali, przedstawiły wizję zmian.

W poniedziałek na posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta, Międzynarodowe Targi Poznańskie przedstawiły jakie mają plany wobec Hali Arena. Jak podaje Biuletyn Miejski, wnętrze hali ma zostać obniżone do poziomu -1, a to wpłynie na powiększenie powierzchni użytkowej obiektu. Obniżona podłoga pozwoli na przearanżowanie trybun. Nie tylko znajdzie się na nich więcej miejsc do siedzenia, ale też widzowie będą z nich dużo lepiej widzieć boisko czy scenę.

Nowością będą loże VIP-owskie oraz SKYBOX-y, czyli miejsca premium dla widzów, które uda się wygospodarować na trybunach. To z nich można uzyskać duży przychód w trakcie wydarzeń sportowych i kulturalnych. Pod trybunami zaplanowano m.in. sale konferencyjne, a na poziom -1 zapewniony ma być dojazd samochodów z ciężkim sprzętem np. do montażu sceny.

Dzięki obniżeniu sali i nowemu ułożeniu trybun, zwiększy się pojemność obiektu. W trakcie gali sportów walki do Hali Arena będzie mogło wejść nawet 7330 osób, na mecz koszykówki wejdzie 6400 osób, a na koncert 6300 osób. Dziś maksymalna pojemność trybun to 4200 stałych miejsc i 1500 dostawianych.

Na spotkaniu z radnymi prezes MTP Przemysław Trawa zauważył, że przebudowanie hali to "najprostsza" rzecz. Dużo trudniejsze będzie przekształcenie okolicy - m.in. układu komunikacyjnego w rejonie obiektu. Istotne jest także, by urzędnicy zrezygnowali z pomysłu budowy nowej hali widowiskowo-sportowej, która zdaniem MTP jest nieopłacalna dla miasta.

Dziś nie są jeszcze znane wszystkie szczegóły związane z inwestycją, ale wiadomo, że MTP nie pokryją samodzielnie kosztów tak dużej przebudowy. A całość będzie kosztować na pewno ponad 50 milionów złotych. Udział w finansowaniu ma mieć m.in. miasto, a być może również organizacje sportowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro