Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 18
Reklama

Hala Arena: wnętrze obiektu ma zostać obniżone do poziomu -1

kk
wtorek, 21.05.2019 r.
godz. 09.41
kk | wtorek, 21.05.2019 r., godz. 09.41
Hala Arena: wnętrze obiektu ma zostać obniżone do poziomu -1
fot. PIM

Międzynarodowe Targi Poznańskie, zarządca hali, przedstawiły wizję zmian.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
33°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1022 hPa

W poniedziałek na posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta, Międzynarodowe Targi Poznańskie przedstawiły jakie mają plany wobec Hali Arena. Jak podaje Biuletyn Miejski, wnętrze hali ma zostać obniżone do poziomu -1, a to wpłynie na powiększenie powierzchni użytkowej obiektu. Obniżona podłoga pozwoli na przearanżowanie trybun. Nie tylko znajdzie się na nich więcej miejsc do siedzenia, ale też widzowie będą z nich dużo lepiej widzieć boisko czy scenę.

Nowością będą loże VIP-owskie oraz SKYBOX-y, czyli miejsca premium dla widzów, które uda się wygospodarować na trybunach. To z nich można uzyskać duży przychód w trakcie wydarzeń sportowych i kulturalnych. Pod trybunami zaplanowano m.in. sale konferencyjne, a na poziom -1 zapewniony ma być dojazd samochodów z ciężkim sprzętem np. do montażu sceny.

Dzięki obniżeniu sali i nowemu ułożeniu trybun, zwiększy się pojemność obiektu. W trakcie gali sportów walki do Hali Arena będzie mogło wejść nawet 7330 osób, na mecz koszykówki wejdzie 6400 osób, a na koncert 6300 osób. Dziś maksymalna pojemność trybun to 4200 stałych miejsc i 1500 dostawianych.

Na spotkaniu z radnymi prezes MTP Przemysław Trawa zauważył, że przebudowanie hali to „najprostsza” rzecz. Dużo trudniejsze będzie przekształcenie okolicy - m.in. układu komunikacyjnego w rejonie obiektu. Istotne jest także, by urzędnicy zrezygnowali z pomysłu budowy nowej hali widowiskowo-sportowej, która zdaniem MTP jest nieopłacalna dla miasta.

Dziś nie są jeszcze znane wszystkie szczegóły związane z inwestycją, ale wiadomo, że MTP nie pokryją samodzielnie kosztów tak dużej przebudowy. A całość będzie kosztować na pewno ponad 50 milionów złotych. Udział w finansowaniu ma mieć m.in. miasto, a być może również organizacje sportowe.

Reklama