Reklama

Tarnowo Podgórne: mężczyzna leżał na ziemi i nie oddychał. Na ratunek ruszyli policjanci

fot. Policja

Dzięki szybkiej reakcji mundurowych mężczyznę udało się uratować.

W ubiegłym tygodniu policjanci z II Kompani Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu zostali skierowani do pełnienia służby patrolowej na terenie gminy Tarnowo Podgórne. Chwilę po godzinie 14 zauważyli machających do nich ludzi. Natychmiast postanowili sprawdzić, co się dzieje. Okazało się, że na ziemi leży mężczyzna. Funkcjonariusze nie wyczuwali oddechu.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Policjanci, przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej mieli świadomość, że liczą się sekundy i muszą natychmiast rozpocząć resuscytację krążeniowo-oddechową. Po kilku minutach naprzemiennego uciskania klatki piersiowej policjanci zauważyli, że posiniała twarz mężczyzny odzyskuje normalny kolor. Po chwili na miejsce przyjechała załoga karetki pogotowia. Ratownicy medyczni razem z policjantami kontynuowali resuscytację do czasu odzyskania przez mężczyznę czynności życiowych - relacjonuje podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Kiedy stan pacjenta się ustabilizował karetka zabrała go do poznańskiego szpitala. Będący na miejscu ratownicy medyczni nie mieli wątpliwości, że życie mężczyzny było zagrożone. Szansę na przeżycie dała mu szybka i zdecydowana reakcja mundurowych - kończy podkom. Liszczyńska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Obłoki srebrzyste nad Poznaniem
23℃
17℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro