Reklama
Reklama

Wybory do PE: jutro ostatnia szansa, by dopisać się do spisu wyborców!

fot. UMP

Można to zrobić również elektronicznie.

Każdy, kto chciałby oddać swój głos w Poznaniu, ale nie jest tu zameldowany na stałe ani nie składał wniosku o dopisanie do rejestru wyborców, może jeszcze tylko 21 maja dopisać się do spisu wyborców. Osoby, które nie mają możliwości przyjść do urzędu mogą to zrobić za pośrednictwem strony internetowej glanc.poznan.pl.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA

Wystarczy na nią wejść, by znaleźć pełną instrukcję, mówiącą, jak dopisać się do spisu wyborców - elektronicznie lub osobiście w urzędzie. By głosować w Poznaniu, nie trzeba być tu zameldowanym, nie trzeba mieć tu mieszkania ani nawet go wynajmować - informują miejscu urzędnicy. Aby dopisać się online, potrzebny jest podpis elektroniczny lub profil zaufany. Nie trzeba załączać żadnych dodatkowych dokumentów potwierdzających związki z Poznaniem - dodają.

Osoby, które nie mogą złożyć wniosku elektronicznego, by dopisać się do spisu muszą odwiedzić jedną z trzech lokalizacji urzędu, w których realizowane są sprawy wyborcze: to ul. Libelta 16/20, ul. Gronowa 22a lub ul. 28 czerwca 1956r. Nr 404. Tutaj można zarezerwować wizytę, by uniknąć czekania w kolejce.

Z kolei osoby, które nie wiedzą, czy mogą głosować w Poznaniu mogą to sprawdzić tutaj. Wystarczy wprowadzić swój nr PESEL do elektronicznego formularza, by dowiedzieć się, czy można głosować w Poznaniu. Jeśli tak - system od razu podpowie, do jakiej komisji wyborczej trzeba się zgłosić w dniu wyborów i poda jej adres.To opcja szczególnie przydatna dla osób, które dopisywały się do rejestru wyborców przed wyborami samorządowymi i nie są pewni, czy przed tymi też muszą się dopisać - tłumaczą miejscy urzędnicy.

Można też sprawdzić, do jakiej komisji zgłosić się w dniu wyborów. Szczegóły znajdziemy tutaj.

Tylko do poniedziałku rana w Wydziale Spraw Obywatelskich do rejestru lub spisu wyborców dopisało się około 6 tysięcy osób. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wraca lato! Od środy w Poznaniu ponownie zacznie robić się cieplej
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro