Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 16
Reklama

Na pętli Wilczak praca wre! Zamontowano szyny i rozjazdy

j
poniedziałek, 20.05.2019 r.
godz. 22.15
j | poniedziałek, 20.05.2019 r., godz. 22.15
Na pętli Wilczak praca wre! Zamontowano szyny i rozjazdy
fot. PIM

Wykonawca zgodnie z zapowiedziami przygotował też wyprowadzenie torowiska w kierunku północnym, w stronę projektowanej trasy tramwajowej na Naramowice.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
29°C 1014 hPa

Prace na pętli Wilczak, na której niebawem rozpocznie się montaż sieci trakcyjnej, to pierwszy etap największej inwestycji komunikacyjnej w Poznaniu. Budowa trasy tramwajowej na Naramowice prowadzona jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zgodnie z przyjętym harmonogramem równolegle z robotami na pętli Wilczak projektowane są pozostałe odcinki trasy – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W ramach prowadzonych na pętli Wilczak prac przebudowana zostanie istniejąca infrastruktura torowa i sieć trakcyjna. Ma to związek z wyprowadzeniem torowiska z pętli w kierunku Naramowic. Całość uzupełnią elementy małej architektury, systemu identyfikacji miejskiej oraz stacja trakcyjna dla przyszłej trasy tramwajowej. Ciągi komunikacyjne w obrębie pętli zostaną wyposażone w rozwiązania ułatwiające poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami wzrokowymi.

Realizacja inwestycji ma zakończyć się w 2021 roku. Wartość zadania sięga 380 mln zł.

Reklama