Reklama

Poznań Główny: taksówkarze wciąż zastawiają strefę Kiss & Ride

fot. Czytelnik

Strefa Kiss & Ride przy dworcu Poznań Główny, w której można się zatrzymać na minutę, powinna służyć kierowcom odwożącym kogoś na pociąg lub odbierającym z dworca. Wciąż jednak można tu spotkać parkujących taksówkarzy.

Już wiele razy pisaliśmy na naszym portalu o problemie z taksówkami parkującymi w strefie Kiss & Ride przy Poznaniu Głównym. Jak się okazuje temat wciąż pozostaje aktualny. Taksówki na parkingu Kiss&Ride!! Gdzie jest straż miejska? - pisze nasz Czytelnik. Jak twierdzi obserwował sytuację przez 20 minut. Żadna taksówka nie ruszyła się, zajmując miejsce tym dla których jest stworzony parking! - dodaje.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Służby wielokrotnie deklarowały nam, że po każdym zgłoszeniu bywają w tym miejscu, ale kierowcy taksówek jeśli tylko zauważą, że zbliża się radiowóz odjeżdżają i trudno kogoś ukarać. W praktyce funkcjonariusze musieliby obserwować to miejsce 24 godziny na dobę.

Oznakowanie pionowe unormowało zasady korzystania z tego odcinka drogi - zakaz postoju z tabliczką o możliwości odholowania na parking strzeżony (znak B35 + tabliczka T24 z holownikiem) dopuszcza postój do 1 minuty i nakazuje odjazd. Oczywiście nikt nie będzie stał ze stoperem i odliczał 60 sekund, ale wprowadzone rozwiązanie ma na celu umożliwienie dowiezienia podróżnego, wyjęcia bagażu, bądź zabrania podróżnego i załadowania bagażu, a następnie odjazd. Nie ma tutaj możliwości stania i oczekiwania na podróżnego, gdyż blokujemy dojazd innym podróżnym - tłumaczył nam kilka miesięcy temu Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Problemy wydaje się nie do rozwiązania, chyba że swoją postawę zmienią kierowcy taksówek. Oni jednak swoje zachowanie tłumaczą między innymi zbyt małą liczbą przeznaczonych dla nich miejsc, a także tym, że podróżujący często nie znają topografii dworca i parkują właśnie w tym miejscu, by im ułatwić znalezienie właściwego auta. Pojawiały się też głosy kierowców taksówek, którzy tłumaczyli, że ich miejsca często zajmowane są przez innych kierowców.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
16.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro