Reklama

Jeszcze w tym roku karetki pogotowia i autobusy będą miały lepszy dojazd do szpitala przy ul. Szwajcarskiej

fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie ogłosiły przetarg, który wyłoni wykonawcę przebudowy drogi publicznej na odcinku od ul. Szwajcarskiej do ul. Piaseckiego oraz fragmentu drogi wewnętrznej na trenie szpitala.

Wybrana w przetargu firma będzie miała 90 dni na wykonanie zadania. Projekt, który został poddany konsultacjom społecznym, zakłada dobudowanie pasa ruchu po zachodniej stronie drogi od wyjazdu z istniejącego parkingu do ul. Piaseckiego, a także poszerzenie po północnej stronie odcinka od ul. Piaseckiego do ul. Szwajcarskiej. Dzięki temu szerokość jezdni, która otrzyma nową nawierzchnię, zwiększy się do 9,5 m. Będzie na niej miejsce dla szerokiego na 3,5 m pasa dla autobusów i karetek oraz dla dwóch pasów ruchu przeznaczonych dla pozostałych pojazdów. Do zmian w układzie komunikacyjnym dostosowana zostanie sygnalizacja świetlna - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Na odcinku od ul. Piaseckiego do ul. Szwajcarskiej zaprojektowano nowy chodnik i drogę rowerową. Nowy odcinek ścieżki rowerowej pojawi się też między ul. Piaseckiego a szpitalem. Na jej końcu, pomiędzy drogą dojazdową dla karetek a wejściem do szpitala, zaprojektowano zadaszony parking dla rowerów - dodają.

Oferty można składać do 6 czerwca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Obłoki srebrzyste nad Poznaniem
23℃
17℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro