Reklama

Pętla Junikowo: "Tylko nie mów nikomu" Sekielskich na ekranie infokiosku ZTM. Po incydencie wszystkie wyłączono!

fot. FB Spotted: MPK Poznań
fot. FB Spotted: MPK Poznań

W piątek film braci Sekielskich traktujący o pedofilii w Kościele został wyświetlony na infokiosku ZTM na pętli tramwajowej na Junikowie.

Post z krótkim nagraniem umieszczono na FB Spotted: MPK Poznań. Oburzyło to naszego czytelnika. - Na urządzeniu informacji pasażerskiej wyświetlono film "Tylko nie mów nikomu". Abstrahując całkowicie od tego filmu - czy urządzenie ZTM ma służyć do czegoś takiego? Wydaje mi się, że ono zostało postawione w innym celu. To jest skandal - pisze.

Zapytaliśmy o emisję filmu Zarząd Transportu Miejskiego. - Infokioski z założenia mają służyć ułatwieniu pasażerom korzystania z transportu publicznego. Po stwierdzeniu, że wystąpiła możliwość wykorzystywania urządzeń niezgodnie z przeznaczeniem, ZTM podjął działania polegające na zabezpieczeniu komputerów i ponownym skonfigurowaniu ich oprogramowania w taki sposób, aby umożliwić korzystanie z nich zgodnie z założeniami - mówi Agnieszka Smogulecka z ZTM. - Na czas prowadzenia prac infokioski są czasowo wyłączone - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro