Reklama
Reklama

Prezydent Andrzej Duda dostał od żony urodzinowy tort. Z Poznania!

fot. FB Andrzej Duda / Grzegorz Jakubowski

Ciasto powstało w pracowni Insulina i bardzo spodobało się w Pałacu Prezydenckim.

16 maja prezydent Andrzej Duda skończył 47 lat. Z tej okazji Pierwsza Dama przygotowała dla niego niespodziankę we współpracy ze Ślązakami. Nie obyło się bez głośnego "Sto lat" i... pięknego tortu. Ciasto zostało wykonane na zamówienie w poznańskiej pracowni Insulina.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


- Pani Prezydentowa zobaczyła moje torty w Internecie, nie wiem czy na Facebooku czy na Instagramie. Ktoś jej pokazał i chciała taki tort na urodziny męża - wyjaśnia Arletta z pracowni Insulina. - Ten typ tortu, to tzw. "number cake", bardzo popularne torty na Instagramie, w Polsce od niedawna. W mojej pracowni zaczęliśmy je robić jako pierwsi i od 1,5 roku cieszą się niesłabnącą popularnością. Najbardziej cieszy fakt, że pomimo ogromu cukierni warszawskich, Pani Prezydentowa wybrała tort z poznańskiej małej manufaktury, jaką jest moja pracownia - dodaje.

Tort wykonany jest z dwóch warstw maślanego, kruchego ciastka oraz waniliowego kremu z wanilią z Madagaskaru. Udekorowany został ekologicznymi kwiatami, owocami i makaronikami. Wersja dla prezydenta Dudy była udekorowana malinami oraz malinowymi i różanymi makaronikami. - Tort był zapakowany w ozdobne pudełko z wielką, czerwoną kokardą. Pani Prezydentowa i Pan Prezydent byli tortem zachwyceni - mówi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.89 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro