Reklama

donGURALesko i prof. Timothy Snyder walczą o głosy wyborców: zobacz teledysk

W ramach akcji "Ani słowa bez nas" organizowanej przez Fundację Malta, powstał m.in. teledysk, w którym poznański raper odnosi się do eseju "O tyranii. Dwadzieścia lekcji z XX wieku" Snydera.

Profesor Timothy Snyder, amerykański historyk, swój esej "O tyranii" napisał po tym, jak Donald Trump zwyciężył w wyborach na prezydenta USA. Odwołuje się w nim do tragicznych doświadczeń mieszkańców naszego kontynentu z ubiegłego wieku. Pomysłodawcą "przełożenia" Snydera i jego przesłania - by walczyć o demokrację - na język przystępny dla młodych ludzi, jest dyrektor festiwalu Malta, Michał Merczyński. To on zwrócił się do poznańskiego rapera donGURALesko, z nietypową propozycją. Raper zgodził się bez wahania przełożyć na rapowy język słowa eseju i tak powstał utwór "20", a dodatkowo artysta nagrał audiobook z całą książką profesora.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Teledysk do piosenki miał premierę w sobotę na pl. Wolności, w trakcie Nocy Muzeów. Można go już zobaczyć w internecie (uwaga, są wulgaryzmy):

- "Ani słowa bez nas" to społeczna akcja profrekwencyjna - utwór, teledysk, koncert, audiobook - wszystko na podstawie książki "O tyranii. Dwadzieścia lekcji z XX wieku". Raper donGURALesko i profesor Timothy Snyder mówią wspólnym głosem: "nie bądź posłuszny z góry", "nie becz tak, jak inne owce", "bierz świat w swoje ręce" i przypominają o konieczności udziału w absolutnie każdych wyborach - informuje Malta Festival Poznań.

Finał akcji "Ani słowa bez nas" odbędzie się 2 czerwca o 20.30 na pl. Wolności - będzie to koncert donGURALesko. Dodatkowo na budynku Arkadii pojawi się neon z napisem Wolność.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro