Reklama
Reklama

Oskarżany o pedofilię ksiądz z Lichenia napisał książkę. "Niektórzy chłopcy tylko w slipkach, szykują się do opalania"

fot. By Tomasz03 - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21839577
fot. By Tomasz03 - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21839577

Budowniczy licheńskiej bazyliki wydał książkę ze wspomnieniami.

Eugeniusz M. jest jednym z bohaterów głośnego filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Opisywane są w nim przypadki pedofilii w polskim Kościele, a głos zabiera także ksiądz, który twierdzi, że w przeszłości był molestowany przez kustosza licheńskiej bazyliki.
Głos w tej sprawie zabrało Zgromadzenia Księży Marianów. W oświadczeniu poinformowano, że ksiądz podporządkował się postanowieniom Stolicy Apostolskiej, zaś decyzją przełożonych zakonnych został odsunięty od pełnienia jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej.
Teraz duchowny wydał książkę "Opowieści o Licheniu", opartej na jego wspomnieniach. Portal slupca.pl ujawnił kilka jej fragmentów, których ocenę pozostawiamy już naszym czytelnikom.
"Zapowiada się uroczy, świąteczny dzień. Kucharki szykują śniadanie na murawie. Jest cieplutko, dziewczynki w sukieneczkach. Nóżki odkryte do opalania. Chłopcy w koszulkach z krótkimi rękawami i krótkie spodenki. Niektórzy chłopcy tylko w slipkach, bo się szykują do kąpieli i do opalania. Stary dostojny las napełnił się radosnym gwarem młodości."

"Sekretarka postanowiła mu pomóc. Sekretarka, osoba młoda, urodziwa i dość korpulentna ubrana była w sukienkę mini. Gdy wchodziła po ławeczce na stół, sukienka podnosiła się coraz wyżej, ale była tak stremowana, że tego nie zauważyła. Ludzie zamiast słuchać przemówienia, szturchali się i podśmiewywali na widok widocznych majteczek. Po zakończeniu czytania głos zabrał sam wójt. Nie wiedząc, co tak wszystkich rozbawiło, napominał zebranych, że nie należy się śmiać w czasie takich imprez."

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro