Reklama

Rataje: budowa pływalni na finiszu. Kiedy skorzystamy z basenu?

fot. PIM
fot. PIM

Dobiega końca budowa krytej pływalni na Ratajach.

Powstający na osiedlu Piastowskim obiekt osiągnął już stan surowy zamknięty. Obecnie trwają prace wewnątrz budynku. Inwestycja powinna zakończyć się we wrześniu.
Wykonawca zajmuje się obecnie budową ścian oraz posadzek na parterze, montaż instalacji elektrycznych, teletechnicznych oraz wentylacyjnych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Mocno zaawansowane są również prace związane z instalacjami sanitarną, wodną i grzewczą oraz technologią basenową. Rozpoczęły się roboty malarskie i wykończeniowe. Główny basen pływalni będzie miał długość 25 metrów, sześć torów do pływania o szerokości 2,5 m każdy. Taka sama głębokość basenu z obu stron umożliwi rozgrywanie sztafet pływackich. Na terenie obiektu powstanie również basen rekreacyjny, który będzie służył do nauki pływania oraz hydromasażu - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W budynku znajdzie się również część fitness i zespół saun, a także pełne zaplecze socjalne. Nie zabraknie miejsca na pomieszczenia administracyjne i kawiarnię.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro