Reklama
Reklama

Wyniki badań toksykologicznych kolegi Michała Rosiaka są już znane

fot. Detektyw Weremczuk & Wspólnicy / Facebook

Kolega 19-latka przebywał z nim w jednym z klubów na Starym Rynku w noc zaginięcia. Jak później zeznał niewiele pamięta, dlatego śledczy postanowili sprawdzić, czy mężczyźni byli czymś odurzeni.

Pod koniec kwietnia na łamach naszego portalu informowaliśmy o wynikach sekcji zwłok zaginionego w styczniu Michała Rosiaka. Do tej pory nie udało się ustalić przyczyny śmierci studenta. Nie wiadomo też czy chłopak w momencie, gdy znalazł się w wodzie jeszcze żył. Wówczas na łamach "Głosu Wielkopolskiego" prof. Czesław Żaba, kierownik poznańskiego Zakładu Medycyny Sądowej i dodaje, że szczegółowe badania nie wykazały, by chłopak przed śmiercią zażywał narkotyki czy substancje odurzające.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Jak poinformowała dziś "Gazeta Wyborcza" jeszcze przed odnalezieniem ciała 19-latka prokuratura zleciła badania, by sprawdzić, czy mężczyźni, którzy spędzali wspólnie wieczór na Starym Rynku nie zostali czymś odurzeni. Na zlecenie prokuratury przeprowadzono badanie toksykologiczne moczu kolegi Michała Rosiaka. Badanie nie wykazało obecności substancji psychoaktywnych ani psychotropowych- mówi "Wyborczej" rzecznik poznańskiej prokuratury Michał Smętkowski. Jak dodał prokurator do wyników i oceny sytuacji trzeba podchodzić ostrożnie. Przecież wystarczyłoby, że coś zostało dodane do jednego kieliszka. Dlatego nie można przesądzić, że Michał Rosiak nie był odurzony - dodaje.

Prokuratura czeka też na wyniki badań toksykologicznych Michała Rosiaka. Mają być znane pod koniec maja.

Przypominamy. Michał Rosiak zaginął w nocy z 17 na 18 stycznia. Chłopak bawił się wraz z kolegami w jednym z klubów na Starym Rynku w Poznaniu. Z lokalu wyszedł sam i ślad po nim zaginął. W piątek 18 stycznia rodzina zgłosiła zaginięcie 19-latka. W sobotę 19 stycznia o zaginięciu informowaliśmy na naszym portalu. Przez cały czas prowadzone były poszukiwania młodego mężczyzny. W akcji poszukiwawczej brali udział policjanci, strażacy - również specjalistyczna grupa Heavy Rescue SGRT OSP Mosina oraz ochotnicy, między innymi z Turku, z którego okolic 19-latek pochodził. Zwłoki studenta zostały odnalezione 3 marca w Warcie w Obornikach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro