Reklama
Reklama

MMA Mateusz Gamrot zwakował 2 pasy KSW i zawiesza współpracę z federacją

fot. Roger Gorączniak
fot. Roger Gorączniak

Na niespodziewany ruch zdecydował się Mateusz Gamrot.

Mieszkający i trenujący w Poznaniu zawodnik w swoim oświadczeniu na łamach WP SportoweFakty.pl poinformował, że zwakował pasy KSW w kategoriach lekkiej i piórkowej. - Powodem tego jest ogólne zmęczenie i zniechęcenie. Od dłuższego czasu ciąży na mnie ciągła presja związana z długotrwałym byciem na szczycie. Chcę też uspokoić swoje życie osobiste i poświęcić więcej czasu dla rodziny. Rodziny, którą chcę powiększyć. Do tej pory nie było to możliwe, ponieważ wszystko było podporządkowane startom w MMA - tłumaczył.
Gamrot w zawodowym MMA stoczył 16 pojedynków. 15 wygrał, jeden sklasyfikowano jako "non contest".
Zawodnik zadeklarował chęć powrotu na studia z zakresu ratownictwa medycznego. Chciałby również zająć się promocją sportu wśród trudnej młodzieży.
Gamrot skupi się teraz na występie w światowych finałach organizacji ADCC, jednak poza tym nie ma żadnych planów. Nie wykluczył, że w przyszłości wróci do KSW.

Sytuację dla portalu polsatsport.pl skomentował Maciej Kawulski, współwłaściciel KSW. - Mateusz Gamrot ma ważny kontrakt z federacją KSW i on nie wygasa. W chwili obecnej zdecydował się na odpoczynek. Jeśli jednak głód startów skłoni go kiedyś do powrotu, w co mocno wierzę, drzwi naszej federacji będą dla niego otwarte. Gamer, zawsze będziemy na Ciebie czekać - powiedział.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
76.93 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro