Reklama
Reklama

Kibice Lecha nie wejdą na mecz w Gliwicach!

fot. Tomasz Szwajkowski

Wciąż nie wiadomo czy kibice Lecha Poznań zobaczą na żywo mecz 37. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Na spotkanie z Piastem Gliwice wybiera się kilkuset fanów Kolejorza. W czwartek na ich facebookowym profilu pojawiła się informacja, że śląski klub postanowił nie wpuszczać kibiców z Poznania na stadion.
- Trwają dyskusje z wojewodą i policją - powiedział nam w czwartek Karol Młot, rzecznik Piasta. - Bilety imienne są przygotowane, zgodnie z otrzymanymi listami zgłoszeń, jednak musimy się wstrzymać z wysyłką. Według naszych informacji jest wniosek policji do wojewody śląskiego w sprawie kibiców gości - poinformował następnie na swoim twitterowym koncie.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że to policja zwróciła się z wnioskiem do wojewody. Powodem są obawy dotyczące bezpieczeństwa: brak wygranej Piasta (co jest mało prawdopodobne) otworzyłby furtkę do mistrzostwa dla Legii Warszawa. Według służb fani Lecha nie wyobrażają sobie takiej możliwości i mieliby być gotowi nawet na przerwanie meczu, co zagwarantowałoby walkower dla gospodarzy.

W piątek rano oficjalnej decyzji w tej sprawie wciąż nie ma, a fani z Poznania szykują się do wyjazdu. To zrozumiałem, ponieważ nie ciąży na nich żaden zakaz, a tego typu prewencyjne działania wydają się kontrowersyjne.

  • Aktualizacja
    piątek, 17.05.2019 r., godz. 11.46
    Aktualizacja
    piątek, 17.05.2019 r., godz. 11.46
    Wojewoda śląski przychylił się do wniosku policji i kibice Lecha nie zostaną wpuszczeni na stadion.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
2.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro