Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
23 13
Reklama

Hulajnogi na minuty wciąż przeszkodami na chodnikach: „To jest po prostu skandal!”

kk
czwartek, 16.05.2019 r.
godz. 10.36
kk | czwartek, 16.05.2019 r., godz. 10.36
Hulajnogi na minuty wciąż przeszkodami na chodnikach: „To jest po prostu skandal!”
fot. Kazimierz

Hulajnogi elektryczne są nie tylko „porzucane” przez użytkowników w nieodpowiednich miejscach, ale też zdarza się, że niewłaściwie ustawiają je sami partnerzy Lime.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
23°C 1008 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1004 hPa

- Rozumiem, ze użytkownicy hulajnóg są nieodpowiedzialni i zostawiają hulajnogi gdzie popadnie stwarzając zagrożenie dla osób niedowidzących - pisze do nas Kazimierz. - Hulajnogi blokują przejścia dla osób na wózkach inwalidzkich, osób starszych poruszających się z balkonikami czy kulami. Również hulajnogi są problematyczne dla matek wiozących swoje pociechy w wózkach - dodaje. Ale nie tylko użytkownicy powodują problemy. - Na mojej krótkiej drodze do pracy pracownicy Lime poustawiali hulajnogi na środku chodnika, w ciągach komunikacyjnych. To jest po prostu skandal! Jako potwierdzenie tego faktu załączam zdjęcia z hulajnogami. Strach pomyśleć co jest w innych miejscach, gdzie chodniki są znacznie węższe - kończy.


Biuro prasowe Lime otrzymało od nas zdjęcia przesłane przez czytelnika. - Zarówno pracownicy Lime zajmujący się ustawianiem hulajnóg, jak i partnerzy Lime współpracujący z firmą w programie Juicerów przechodzą szkolenie dotyczące ustawiania hulajnóg w taki sposób, by nie powodować utrudnień dla pozostałych uczestników ruchu. W przypadku miejsc widocznych na zdjęciach dodatkowo zweryfikujemy wizualną instrukcję ustawiania hulajnóg w tych konkretnych punktach miasta, tak aby w przyszłości hulajnogi nie powodowały w nich utrudnień dla innych użytkowników wspólnej przestrzeni - zapowiada biuro prasowe.

Firma zapewnia, że od marca po Poznaniu poruszają się patrole Lime, które reagują na zgłoszenia dotyczące hulajnóg. Dodatkowo uczestnicy patroli sami znajdują hulajnogi ustawione nieprawidłowo i je przestawiają tak, by nie utrudniać innym poruszania się. - Członków patroli można rozpoznać po charakterystycznych kamizelkach odblaskowych opatrzonych logotypem Lime - dodaje.

Każdy może zgłosić nieprawidłowo zaparkowane hulajnogi pod numerem telefonu 32 224 71 22 lub mailowo: support-pld@limebike.zendesk.com.

Reklama