Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
23 13
Reklama

Rondo Śródka: przejście podziemne zalewane nawet przez „mały deszcz”

kk
czwartek, 16.05.2019 r.
godz. 09.09
kk | czwartek, 16.05.2019 r., godz. 09.09
Rondo Śródka: przejście podziemne zalewane nawet przez „mały deszcz”
fot. czytelnik

Niewielki deszcz wystarczył, by w niedzielę przejście pod rondem Śródka zostało zalane. Zdarza się to tutaj regularnie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
23°C 1008 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1004 hPa

O sprawie w niedzielę poinformował nas czytelnik. - Mały deszcz wystarczy, by przejście pod rondem Śródka było niedostępne. To już kolejny raz. Strasznie irytujące, że od kilku tygodni sytuacja się powtarza, a naprawy są doraźne i polegają tylko na wypompowaniu wody - pisze.


Zarząd Dróg Miejskich wyjaśnia, że w poniedziałek służby drogowe wypompowały wodę z tego miejsca. - We wtorek zamknięta została cześć jezdni ul. Podwale i wyczyszczona studnia oraz niedrożny odcinek kanalizacji połączony z kanałem ściekowy pod schodami. Okazało się że odcinek ten jest zapchany i po kilkugodzinnej pracy specjalistycznego sprzętu udało się go udrożnić - mówi Agata Kaniewska, rzeczniczka ZDM.

Drogowcy zauważają, że kanały ściekowe pod schodami odwadniają tunel, ale też zbierają wodę deszczową i odprowadzają ją do przepompowni. - Zdarza się, że w kanałach tworzy się zator z piasku czy śmieci, który powoduje wybijanie wody w przejściu podziemnym. W takich sytuacjach ZDM reaguje i wypompowuje wodę - dodaje.

Wtorkowe prace przy rondzie „powinny zapewnić właściwy odpływ wody po kolejnych opadach deszczu”.

Reklama