Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
23 13
Reklama

Naramowice: ulewy od lat podtapiają auta zaparkowane na ul. Bożymira

kk
czwartek, 16.05.2019 r.
godz. 08.33
kk | czwartek, 16.05.2019 r., godz. 08.33
Naramowice: ulewy od lat podtapiają auta zaparkowane na ul. Bożymira
Zdjęcie zrobione w czwartek o 6.00 rano - fot. czytelnik

O sprawie poinformował nas czytelnik.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
23°C 1008 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1004 hPa

Zdaniem czytelnika, problem w tym miejscu występuje od kilkunastu lat. - Samochody są regularnie podtapianie podczas większych opadów. Zarząd Dróg Miejskich rozkłada ręce, urzędnicy tłumaczą się brakiem pieniędzy. A deszczówki jak nie było, tak nie ma - pisze.


- W południe bądź wieczorem ZDM wyśle beczkowóz, który wypompuje wodę z zalanego terenu. Patrzę na to od kilkunastu lat i zastanawiam się, czy koszty pracy beczkowozu nie przewyższyły już kosztów wybudowania deszczówki. Nie wspominając oczywiście o zalanych autach i kosztach takiej naprawy - dodaje.

O komentarz poprosiliśmy ZDM. - Z uwagi na uwarunkowania finansowe Zarząd Dróg Miejskich może w przypadku ul. Bożymira ograniczyć się do wypompowywania gromadzącej się wody. Niestety przy bardzo intensywnych opadach – takich jakie miały miejsce w nocy ze środy na czwartek i w czwartek rano, możliwe są zalania niektórych ulic w Poznaniu. W celu poprawy sytuacji w tym rejonie konieczne jest wybudowanie kanalizacji deszczowej oraz ulicy z utwardzoną nawierzchnią - mówi Marcin Idczak z ZDM.

Reklama