Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
20 7
Reklama

Strażniczki miejskie z Lubonia obrażały i poniżały nietrzeźwe osoby. Same nagrały swoje skandaliczne zachowanie

j
środa, 15.05.2019 r.
godz. 21.30
j | środa, 15.05.2019 r., godz. 21.30
Strażniczki miejskie z Lubonia obrażały i poniżały nietrzeźwe osoby. Same nagrały swoje skandaliczne zachowanie

Nagrania ujrzały światło dzienne po tym, jak członek rodziny jednej z kobiet przesłał je dziennikarzom „Gazety Wyborczej”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
17°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
20°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
20°C 1012 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
mini
58 681
odsłon

Ujawnione zostały dwa nagrania. Jedno pochodzi sprzed czterech lat. Na filmie pokazanym dziś przez poznańską „Gazetę Wyborczą” dwie strażniczki z Lubonia podczas interwencji obrzucają obelgami pijanego mężczyznę, którego wiozą autem. Kierują też w jego stronę groźby. Kolejne nagranie pokazuje, jak funkcjonariuszki poniżają nietrzeźwą kobietę.

Po tym jak nagrania ujrzały światło dzienne sprawa zajęli się policjanci. Jest tutaj, przynajmniej na podstawie tego nagrania podejrzenie, że doszło do złamania prawa – mówi mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Czekamy w tej chwili na decyzję o wszczęciu postępowania i ewentualne wytyczne, które pozwolą nam wykonać szereg działań w tej konkretnej sprawie – dodaje.

Komendant lubońskiej straży miejskiej, podał się do dymisji. Jest to sytuacja nie do przyjęcia., karygodna. Czuję się w jakimś sensie odpowiedzialny za tą sytuację – mówił w rozmowie z reporterem Telewizji WTK Paweł Dybczyński.

W stosunku do pań, które są aktualnie nieobecne w pracy z przyczyn usprawiedliwionych również konsekwencje zostaną  wyciągnięte – mówiła w rozmowie z WTK Małgorzata Machalska, burmistrz Lubonia. Takie zachowania nie powinny mieć nigdy miejsca, są karygodne i niedopuszczalne – dodała.

 

Reklama