Reklama
Reklama

Wzdłuż ul. Grunwaldzkiej powstają drogi rowerowe. Od czwartku zmiana organizacji ruchu!

Wizualizacja | fot. PIM

Według planów pod koniec 2019 roku rowerzyści będą mieli do dyspozycji nowe drogi rowerowe wzdłuż ul. Grunwaldzkiej - na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do ul. Słonecznej / Ostroroga.

Drogowcy pracują w tym miejscu już od końca marca. Roboty przebiegają na dwóch odcinkach tej ulicy - od ul. Stolarskiej do ul. Bukowskiej oraz od ul. Promienistej do ul. Słonecznej/Ostroroga - dodatkowo rozpoczną prace pomiędzy ulicami Stolarską i Ułańską. W związku z tym na nowym odcinku realizacji inwestycji zmieni się organizacja ruchu.

Prace będą prowadzone, podobnie jak na poprzednich odcinkach, na południowej jezdni ul. Grunwaldzkiej oraz na chodniku. Dla pieszych przygotowane zostaną korytarze, którymi będą mogli się poruszać i dotrzeć do wyznaczonych dla nich przejść. Kierowców obowiązywać będzie ograniczenie dopuszczalnej prędkości jazdy. Prace związane z wymianą nawierzchni na wlotach skrzyżowań z ul. Grunwaldzką mają być prowadzone w godzinach wieczornych, z zastosowaniem ręcznego kierowania ruchem - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Efektem prac prowadzonych na ul. Grunwaldzkiej będzie powstanie jednej z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez rowerzystów tras dla jednośladów w stolicy Wielkopolski. Rowerzyści już pod koniec roku otrzymają do użytkowania dwukierunkową trasę z nawierzchnią bitumiczną. Wzdłuż niej pojawią się nowe elementy małej architektury, sposób parkowania pojazdów zmieni się na równoległy, a zatoki postojowe zostaną przebudowane i otrzymają nową nawierzchnię z kostki betonowej - dodają.

Kierowcy, rowerzyści i piesi proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac oraz o dostosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro