Reklama
Reklama

Os. Rusa: problem z autami rodziców "spod Poznania" odwożących dzieci do szkoły

fot. czytelnik

Mieszkańcy osiedla Rusa skarżą się na auta rodziców odwożących dzieci do szkoły podstawowej nr 6.

- Koniec strajku nauczycieli to niestety także powrót do trudnej codzienności na poznańskich osiedlach i problemów powodowanych przez rodziców odwożących dzieci spod Poznania do szkół na Ratajach i Chartowie - pisze nasz czytelnik. - Wśród takich problemów jak hałas, zastawianie chodników, niszczenie zieleni i generowanie spalin, najgorsze jest stwarzanie niebezpiecznych sytuacji. Dowodem niech będzie zdjęcie tak pozostawionego samochodu przez jednego z rodziców, który jednocześnie zastawił przejście dla pieszych, drogę pożarową i słupki elastyczne umożliwiające m.in. wyjazd karetek bezpośrednio spod klatek - dodaje.

Problem z tak parkowanymi autami w tym rejonie pojawia się codziennie, głównie w godzinach porannych. Mieszkańcy mogą w takiej sytuacji dzwonić po straż miejską, ale ukaranie kierowcy jest mało prawdopodobne. Powód? Auto parkowane jest tak "na chwilę", a gdy wezwane służby dojeżdżają, po samochodzie nie ma śladu.

Pozostaje jedynie apelować o to, by rodzice odwożący dzieci do szkoły parkowali samochody w miejscach do tego wyznaczonych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał kolejne dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia!
0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro