Reklama
Reklama

W Urzędzie Miasta nie napijesz się wody z plastikowej butelki!

w UM i miejskich jednostkach woda mineralna w plastikowych butelkach jest zastępowana wodą z kranu lub wodą ze szklanych butelek | fot. UMP

Decyzję o wycofaniu plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku w urzędzie i miejskich jednostkach podjęli dziś radni.

Od 2021 roku w całej UE nie będzie można kupić jednorazowych plastikowych talerzy, sztućców czy słomek - 27 marca 2019 r. Parlament Europejski przyjął dyrektywę ekologiczną, która zakazuje produkowania i sprzedaży produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Na dzisiejszej sesji Radny Miasta podjęta została decyzja, że Poznań nie będzie czekał do 2021 roku i już od teraz rozpoczyna akcję "Poznań bez plastiku".

Z urzędu miasta i miejskich jednostek wycofane zostaną plastikowe "jednorazówki", a woda mineralna w plastikowych butelkach jest zastępowana wodą z kranu lub wodą ze szklanych, możliwych do recyklingu butelek - informują miejscy urzędnicy.

Inicjatywa przeprowadzenia akcji "Poznań bez plastiku" współgra z pomysłami zgłoszonymi przez Młodzieżową Radę Miasta Poznania w uchwałach z dnia 11 lutego 2019 r. w sprawie zrezygnowania z używania plastikowych kubeczków oraz postawienia w Urzędzie Miasta Poznania koszy do segregacji odpadów - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
32℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
10.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro