Reklama

Licheń: po emisji filmu braci Sekielskich o pedofilii, zasłonięto pomnik ks. Eugeniusza M.

fot. PAP/Tomasz Wojtasik
fot. PAP/Tomasz Wojtasik

Ksiądz Eugeniusz M. jest byłym kustoszem sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej i jednym z bohaterów głośnego filmu.

Film "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich traktuje o pedofilii w polskim Kościele. Przedstawiono w nim między innymi wyznanie mężczyzny, który twierdzi, że w przeszłości był molestowany przez księdza M.

Już wcześniej informowaliśmy, że po emisji filmu M. został odsunięty od działalności duszpasterskiej. Dodatkowo w nocy z poniedziałku na wtorek białym materiałem zasłonięto pomnik znajdujący się przed bazyliką w Licheniu. Niewidoczny dziś pomnik przedstawia Jana Pawła II obdarowywanego przez klęczącego księdza Eugeniusza M. makietą świątyni. - W związku z pytaniami dotyczącymi pomnika znajdującego się na terenie sanktuarium, pragniemy poinformować, że decyzja o jego dalszym losie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości. Do tego czasu pozostanie on zasłonięty - wyjaśnił ks. Piotr Kieniewicz MIC, rzecznik polskiej prowincji marianów.

Ksiądz Eugeniusz M. ma 81 lat. Był inicjatorem budowy Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w Licheniu Starym, dziś największej świątyni w Polsce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro