Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
23 13
Reklama

Osiedle w miejscu Goplany na Jeżycach: będzie 10 budynków oraz ulice Słodka i Pralinowa

kk
wtorek, 14.05.2019 r.
godz. 14.00
kk | wtorek, 14.05.2019 r., godz. 14.00
Osiedle w miejscu Goplany na Jeżycach: będzie 10 budynków oraz ulice Słodka i Pralinowa
fot. Colian Developer

Trwa budowa pierwszego bloku w ramach osiedla Goplana na Jeżycach. Docelowo znajdzie się tu aż 10 budynków.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
23°C 1008 hPa
POJUTRZE
pogoda
17°C 1004 hPa

W rejonie ul. Św. Wawrzyńca już powstaje budynek, w którym znajdzie się 155 mieszkań o powierzchni od 29 do 126 mkw., a także 2 apartamenty typu penthouse o podwyższonym standardzie z dużymi tarasami na dachu.


Jak informuje portal ProjektInwestor.pl, deweloper Colian wkrótce złoży wniosek o pozwolenie na budowę drugiego obiektu na osiedlu. Będzie bliźniaczo podobny do już powstającego bloku. Docelowo osiedle Goplana ma się składać z 10 budynków w zabudowie kwartałowej, a obiekty nie mają przekraczać wysokości 6 pięter. Nazwy ulic pomiędzy budynkami mają nawiązywać do historii tego miejsca - będą to Deserowa, Słodka, Mleczna czy Pralinowa. W planach jest odrestaurowanie historycznej „czekoladziarni” - zyska ona nową część z mieszkaniami i lokalami usługowymi. Przed nią powstanie natomiast ogólnodostępny plac Czekoladowy z kawiarniami i restauracjami. Projekt całości powstał w pracowni MKC z Warszawy.

Poznańska Fabryka Czekolady, lepiej znana jako Goplana, działała w Poznaniu przez ponad 100 lat. Początkowo przy ul. Warszawskiej, a później przy ul. Świętego Wawrzyńca. Zamknięto ją w 2016 roku. Trzy lata temu firma Colian zapowiadała, że rozważa produkowanie w Poznaniu „ekskluzywnych wyrobów czekoladowych, ale na zdecydowanie mniejszą skalę, w formie manufaktury, która nie będzie uciążliwa dla otoczenia. Obok znajdowałby się sklep, kawiarnia i muzeum, w którym byłaby przedstawiona historia marki Goplana”.

Reklama