Reklama

Ponad 25 tysięcy osób wysłuchało koncertu Andrei Bocellego na poznańskim stadionie

fot. UMP
fot. UMP

Koncert został zorganizowany z okazji obchodów stulecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Koncert rozpoczął się pieśnią Gaudeamus igitur" w aranżacji Krzysztofa Herdzina. Andrea Bocelli podczas pierwszej części koncertu zaśpiewał największe arie operowe, natomiast w drugiej - klasyczne utwory sakralne i najsłynniejsze przeboje muzyki popularnej. Włoskiemu tenorowi na scenie towarzyszyli inni znani muzycy: sopranistka koloraturowa Maria Aleida Rodrigez, piosenkarka Ilaria Della Bidia i znany flecista Andrea Griminelli oraz syn artysty Matteo Bocelli. Na scenie pojawili się też tancerze: Maria Pawelec, absolwentka szkoły baletowej w Poznaniu i Federico Zeno Bassanesa. Orkiestrą dyrygował Carlo Bernini, a muzykom towarzyszyły chóry biorące udział w Festiwalu Universitas Cantat oraz Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Cztery poznańskie uczelnie obchodzą dziś wspólnie swoje stulecie - mówił prof. Andrzej Lesicki, rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. - Planując te obchody, chcieliśmy świętować razem z mieszkańcami Poznania, bo jesteśmy częścią miasta. Zaplanowaliśmy zaproszenie gwiazdy światowego formatu. Gdy rozglądam się po stadionie, to jestem przekonany, że dobrze wybraliśmy - dodał.

Ten koncert to kolejny przykład dobrej współpracy władz miasta i uniwersytetów - podkreślał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Gdy 40 lat temu zarabiałem swoje pierwsze pieniądze jako statysta w poznańskim Teatrze Wielkim, nawet mi się nie śniło, że kiedyś będziemy mogli przyczynić się do takiego koncertu i że razem z państwem będę mógł cieszyć się tak piękną muzyką w najpiękniejszym wykonaniu- dodał.

Wydarzenie zostało zorganizowane przy wsparciu miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro