Reklama
Reklama

Trwa remont wiaduktu nad PST Szymanowskiego. Wkrótce kolejne zmiany w organizacji ruchu

fot. PIM
fot. PIM

Zgodnie z planem przebiega remont wiaduktu nad przystankiem PST Szymanowskiego.

Inwestycja ruszyła kilka miesięcy temu. 18 maja zostanie przywrócony ruch na wyremontowanej części południowej nitki obiektu. Można spodziewać się również zmian w organizacji ruchu.

- W miejscu wyburzonej starej części płyty nitki południowej, a także rozebranych dojazdów i schodów prowadzących do niej dotychczas, pojawiła się nowa płyta, nowe dojazdy i schody. Na wszystkich tych elementach obiektu ułożono nową nawierzchnię. Zamontowano również nowe balustrady. Konstrukcja wiaduktu została zaizolowana i wyposażona w system odwodnienia oraz w nowe dylatacje, by obiekt mógł pełnić swoje funkcje jak najdłużej - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.
Przywrócenie ruchu na wyremontowanej części nastąpi w nocy z 17 na 18 maja. Wówczas na do pierwotnej lokalizacji (zatoczka na wiadukcie) powróci również przystanek autobusowy. Ruch samochodowy zostanie poprowadzony pasem do skrętu w prawo oraz prawym pasem do jazdy na wprost.

Południowa nitka zostanie również udostępniona pieszym, ale na razie będą oni mogli korzystać tylko ze schodów od strony osiedla Batorego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro