Reklama
Reklama

Trwa remont wiaduktu nad PST Szymanowskiego. Wkrótce kolejne zmiany w organizacji ruchu

fot. PIM

Zgodnie z planem przebiega remont wiaduktu nad przystankiem PST Szymanowskiego.

Inwestycja ruszyła kilka miesięcy temu. 18 maja zostanie przywrócony ruch na wyremontowanej części południowej nitki obiektu. Można spodziewać się również zmian w organizacji ruchu.

- W miejscu wyburzonej starej części płyty nitki południowej, a także rozebranych dojazdów i schodów prowadzących do niej dotychczas, pojawiła się nowa płyta, nowe dojazdy i schody. Na wszystkich tych elementach obiektu ułożono nową nawierzchnię. Zamontowano również nowe balustrady. Konstrukcja wiaduktu została zaizolowana i wyposażona w system odwodnienia oraz w nowe dylatacje, by obiekt mógł pełnić swoje funkcje jak najdłużej - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.
Przywrócenie ruchu na wyremontowanej części nastąpi w nocy z 17 na 18 maja. Wówczas na do pierwotnej lokalizacji (zatoczka na wiadukcie) powróci również przystanek autobusowy. Ruch samochodowy zostanie poprowadzony pasem do skrętu w prawo oraz prawym pasem do jazdy na wprost.

Południowa nitka zostanie również udostępniona pieszym, ale na razie będą oni mogli korzystać tylko ze schodów od strony osiedla Batorego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami!
17℃
9℃
Poziom opadów:
6.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
3.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro