Reklama
Reklama

Pracuje w rodzinnej firmie Jaśkowiaków. Teraz została szefem rady nadzorczej miejskiej spółki

fot. Maciej Kopiński

Anna Ratajska to nowa przewodnicząca rady nadzorczej Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", zastąpiła ona na stanowisku zastępcę prezydenta, Jędrzeja Solarskiego, który zrezygnował z funkcji i trafił do rady nadzorczej MTP.
Jacek Jaśkowiak do 2014 roku prowadził firmę Jaśkowiak Sp. z o.o., następnie przekazał ją synowi Jarosławowi. Przedsiębiorstwo zajmuje się usługami księgowymi i doradczymi, a Ratajska jest członkiem zarządu.
- Jest wysokiej klasy specjalistą w zakresie rachunkowości, posiadającym doświadczenie w zakresie rozliczania projektów inwestycyjnych. Powołanie jej na członka rady nadzorczej i powierzenie pełnienia funkcji przewodniczącej rady nadzorczej nastąpiło uchwałą zgromadzenia wspólników spółki PIM - powiedziała "Gazecie Wyborczej" Joanna Żabierek, rzeczniczka prezydenta. Dodała, że do rad nadzorczych miejskich spółek trafiają osoby zapewniające najwyższe stadardy realizowanych zadań.
Ratajska może liczyć na podobne zarobki jak Solarski: w 2018 roku z tytułu przewodniczenia radzie nadzorczej PIM otrzymał on ok. 45 tys. zł.

To kolejna zmiana personalna w PIM. Prezesem spółki jest obecnie Justyna Litka (wcześniej wicedyrektorka biura nadzoru właścicielskiego w urzędzie miasta), przed nią do zarządu trafił Marcin Gołek, jeden z najbardziej zaufanych ludzi Jaśkowiaka.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
10.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro