Reklama

Andrzej Duda ponownie zaproszony do USA na spotkanie z Donaldem Trumpem

fot. PAP/EPA

Andrzej Duda wkrótce ponownie spotka się z Donaldem Trumpem.

Do bezpośrednich rozmów prezydentów Polski i USA dochodzi regularnie. Trump przyjechał do Polski w lipcu 2017 roku przy okazji szczytu NATO i wygłosił przemówienie, podczas którego podkreślał siłę sojuszu obu państw.
We wrześniu ubiegłego roku prezydent Duda wraz z małżonką gościł w Waszyngtonie i wiele wskazuje na to, że podobnie będzie za kilka tygodni. Rzadko zdarza się, żeby jakikolwiek polityk był zapraszany do Białego Domu tak często.
Informację tę potwierdził na antenie Radia Zet wiceszef Kancelarii Prezydenta RP, Paweł Mucha. - Mogę potwierdzić, że w czerwcu dojdzie do spotkania, kolejnego w ciągu kilku miesięcy, proszę zwrócić na to uwagę, w ciągu niespełna roku, kolejnego spotkania prezydenta Donalda Trumpa wraz z małżonką z panem prezydentem Andrzejem Dudą wraz z małżonką - powiedział.

Szczegóły spotkania i dokładna data są obecnie przedmiotem rozmów służb dyplomatycznych obu państw. Na razie nie wiadomo czy prezydent USA zjawi się w Polsce 1 września podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro