Reklama
Reklama

Św. Marcin uznany za najlepiej zaprojektowaną i zmodernizowaną pod względem dostępności przestrzeń publiczną w kraju

fot. UMP

Poznań, jako jedyne miasto w Polsce, otrzymał wyróżnienie w kategorii "Przestrzeń Publiczna" w konkursie "Lider Dostępności".

Gala finałowa odbyła się 5 maja w związku z Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Kapituła Konkursu, złożona z urbanistów i specjalistów z zakresu dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego, nagrodziła miasto Poznań. Ulica Św. Marcin otrzymała wyróżnienie w kategorii "Przestrzeń Publiczna" - za najlepiej przystosowaną pod względem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami przestrzeń publiczną w Polsce - informują miejscy urzędnicy.

Przypomnijmy. Po przebudowie na ulicy Święty Marcin między innymi zlikwidowano krawężniki i wprowadzono strefę zamieszkania, po której samochody nie mogą poruszać się z prędkością większą niż 20 km/h. Ponadto poszerzono też chodniki, co również wpływa na komfort poruszania się osób z ograniczoną sprawnością.

"Lider Dostępności" to ogólnopolski konkurs architektoniczno-urbanistyczny, którego celem jest wyróżnienie twórców przestrzeni przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro