Reklama
Reklama

Prezydent Jaśkowiak o abp. Gądeckim: miałem wrażenie, że rozmawiam z politykiem PiS

Jacek Jaśkowiak po raz kolejny zabrał głos w ogólnopolskich mediach.

Prezydent Poznania był gościem radia TOK FM. Podczas rozmowy z Karoliną Lewicką ponownie odniósł się do głośnego przemówienia wystąpienia Leszka Jażdżewskiego, redaktora naczelnego "Liberte".

- Słuchałem wypowiedzi pana Jażdżewskiego. Ja nie jestem tym zbulwersowany. Patrzymy na Kościół przez pryzmat hierarchów i kiedy patrzę na arcybiskupa Głódzia, arcybiskupa Jędraszewskiego czy chociażby ojca Rydzyka, to trudno się dziwić tym słowom redaktora Jażdżewskiego. One są bardzo trafne - ocenił.
Prezydent przyznał, że w ostatnich dniach rozmawiał m.in. z metropolitą poznański. Rozmowa z abp. Stanisławem Gądeckim najwyraźniej nie przyniosła jednak wspólnych wniosków. - Miałem wrażenie, że rozmawiam z politykiem Prawa i Sprawiedliwości. I to jest pewien problem, gdy w tym Kościele są tak różne osoby - powiedział prezydent.

Zdradził również, że wśród poruszanych tematów był strajk nauczycieli. Podkreślił ponadto, że część hierarchów nie potrafi przyznać się do win związanych z tuszowaniem pedofilii. - Tego brakuje mi również u arcybiskupa Gądeckiego - stwierdził.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro