Reklama
Reklama

Most dworcowy zostanie przebudowany

fot. PIM
fot. PIM

Miasto szykuje się do przebudowy mostu Dworcowego.

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg, który ma wyłonić firmę odpowiedzialną za wykonanie projektów inwestycji.
- Wybrany w postępowaniu przetargowym projektant będzie zobligowany do przeprowadzenia inwentaryzacji i oceny stanu technicznego poszczególnych elementów istniejącego obiektu. Przygotuje też dwa warianty dokumentacji projektowej, które mają być gotowe około półtora roku po podpisaniu umowy - informują PIM.
Pierwszy projekt ma zakładać poszerzenie chodnika na północnej nitce. Drugi dotyczyć będzie przebudowy całej nitki, mającej obecnie 17,5 metra szerokości. - Planowana inwestycja ma poprawić stan techniczny obiektu i jednocześnie wytyczyć niezależną przestrzeń dla pieszych i rowerzystów - wyjaśniają PIM.

Oferty można składać do 21 maja. Most Dworcowy to tak naprawdę dwa niezależne wiadukty. Starsza powstała w 1908 roku, drugą oddano do użytku w 1992 roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro