Reklama
Reklama

Policjanci z Poznania przechwycili narkotyki warte 1,7 mln złotych. Zatrzymano przemytnika

fot. KWP Poznań

To kierowca TIR-a, który regularnie przekraczał granicę pomiędzy Polską i Niemcami.

Funkcjonariusze z wydziału antynarkotykowego KWP w Poznaniu od pewnego czasu zajmowali się sprawą wewnątrzwspólnotowego przemytu środków odurzających. Ustalili, że w przemyt zamieszany jest 38-letni kierowca TIR-a kursujący między Polską i Niemcami. 27 kwietnia poznańscy policjanci we współpracy z policjantami z Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli auto prowadzone przez mężczyznę na przejściu granicznym w Świecku.

- Podczas szczegółowego sprawdzania pojazdu przy wykorzystaniu psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków, mundurowi znaleźli trzy torby. W środku były worki foliowe z zawartością suszu konopi indyjskich oraz tabletek ekstazy - wyjaśnia Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Zabezpieczono ponad 5 kg marihuany i 97 tysięcy tabletek ekstazy o łącznej wadze ponad 24 kilogramów. - Policyjni śledczy ustalili, że przechwycone narkotyki przyjechały do Polski z Holandii, a ich czarnorynkowa wartość to przeszło 1 700 000 złotych - dodaje.
38-letniego kierowcę zatrzymano. To mieszkaniec powiatu wągrowieckiego. Postawiono mu zarzut przemytu narkotyków. Trafił do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu kara więzienia w wymiarze co najmniej 3 lat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
14.77 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro