Reklama
Reklama

Nowe mieszkania komunalne w mieście: gdzie powstaną?

Ulica Hulewiczów | fot. ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych otrzymał pozwolenie na budowę nowego bloku przy ulicy Hulewiczów na Piątkowie. Ale w tym roku nowe mieszkania komunalne mają zacząć powstawać również w innych lokalizacjach.

Pozwolenie na budowę oznacza, że wkrótce będą mogły rozpocząć się prace związane z budową bloku przy ulicy Hulewiczów. Obiekt będzie się składać z 4 kondygnacji, na których znajdzie się 55 mieszkań. Te na parterze i pierwszym piętrze będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Większość lokali (33) będzie mieć dwa pokoje. Powstanie tu też 8 kawalerek i 14 lokali trzypokojowych. W każdym mieszkaniu znajdzie się balkon. Przy bloku zaplanowano plac zabaw dla dzieci, nasadzenia zieleni, montaż małej architektury, a także oczywiście chodniki, parkingi i drogi.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Także w tym roku, najwcześniej jesienią, ruszy zdecydowanie większa inwestycja ZKZL przy ulicy Opolskiej. Na osiedlu składającym się z pięciu bloków znajdą się 293 lokale, w tym 287 mieszkalny i 6 użytkowych. I tutaj powstanie cała infrastruktura towarzysząca w postaci parkingów, chodników, dróg i placu zabaw. Jak informuje projektinwestor.pl, trwają prace nad dokumentacją zmierzające do uzyskania pozwolenia na budowę.

Ostatnią inwestycją zaplanowaną na ten rok są nowe mieszkania komunalne przy ulicy Darzyborskiej. Zgodnie z planem ZKZL, prace miałyby się rozpocząć pod koniec roku. W tej lokalizacji powstanie 7 budynków z 253 mieszkaniami.

Już teraz trwa budowa 6 parterowych domów z 50 mieszkaniami przy ulicy Darzyborskiej. Są to lokale 1- i 2-pokojowe. Prace zaczęły się we wrześniu ubiegłego roku i zakończą się jesienią.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro